#POPEŁNIACZE

#O NAS

Kulturalni przy kawie nie powstali z prochu, bliżej nam do mitycznego chaosu. Strona jest realizowaniem luźnej refleksji dotyczącej prowadzenia serwisu kulturalnego, który łączyłby się z kawową pasją naszej załogi. Pewnego dnia pomysły doczekały się realizacji. Piszemy o kulturze nam znanej, zaobserwowanej, prowadzimy dywagacje na tematy ważkie, mówimy otwarcie, rozwijając przy tym nasze pasje. Prowadzenie tej strony jest dla nas ogromnym wyzwaniem, ale i spełnieniem jednych z najskrytszych marzeń. Zapraszamy Was gorąco do lektury, jak i współpracy.


#PISZĄ DLA WAS

PATRYK EDWARD KOŁODZIEJSKI

Pomysłodawca i założyciel Kulturalnych przy kawie, nie tylko odpowiedzialny za szatę graficzną. Barista, projektant grafik użytkowych, student wzornictwa. Początki były skromne i trywialne, patrząc z perspektywy czasu. Jednak dziś widzę w tym głębszy sens i prawdziwą pasję, której tak łatwo nie porzucę. Poszukuję niekonwencjonalnych rozwiązań w muzyce, choć mainstreamowe brzmienia nie są mi obce. Swoje skromne doświadczenie chciałbym wystawić na próbę po raz kolejny. Mam nadzieję, że tym razem z nieco lepszymi wynikami. Zapraszam do lektury i współpracy.

@ vousEdward na Twitterze

BARTOSZ OSTROWSKI

Aspiruje do bycia molem książkowym. Bloger z długim stażem wielokrotnego rozpoczynania działalności od nowa. Chciałbym stwierdzić, że uwielbiam filmy, ale to stwierdzenie można by szybko obalić kilkoma pytaniami o klasyki kina. Ze spokojem mogę natomiast stwierdzić, że jestem serialowym geekiem, a w blogosferze niewielu jest autorów, których nie znam lub nie czytałem. Ale co z kawą? Wyznaję pogląd, że życie jest zbyt krótkie by pić niedobrą, a parzenie naprawdę wyśmienitej jest sztuką, jak malarstwo czy muzyka.

 @brytosz na Twitterze, Brytosz na Blogspocie


SZYMON JEZIERSKI

Uczestnik biegu życia, odrzucający odrzucenie. Wolę herbatę.


KAROLINA JARA JANKOWSKA

Nie lubi szufladkować ludzi ani generalizować. Gdyby miała opisać siebie, powiedziałaby pewnie, że jest metalówą, egzystencjalistką, feministką czy coś pokroju tego, lecz to zaledwie po części przedstawia jej sposób bycia, złożoność człowieka, jaką chce pokazać innym. Mam ciągłe przeświadczenie o własnej niedoskonałości. Uważam, że nie muszę być pewną siebie, by działać. Nienasycenie, wręcz metafizyczne, które mi stale towarzyszy, motywuje mnie do dążenia do celu. Uwielbiam chłonąć literaturę, oglądać filmy, bez muzyki i chodzenia na koncerty nie wyobrażam sobie rzeczywistości, a filozofia zmusza mnie do analizowania świata, by móc wydawać jak najmniej banalne refleksje o życiu. Podróże, poznawanie historii oraz flanerowanie stanowią dla mnie źródło inspiracji do pisania, a zasłyszane i przeczytane gdzieś opinie są podstawą do polemiki, jaką podejmuję. Jestem niespiesznym przechodniem, lubię iść pod prąd. Mogę określić się jako uzależnioną od kawy, papierosów i nadmiaru słów. Dlatego też nie wyobrażam sobie rozpoczęcia dnia bez drążenia witkacowskiego poczucia dziwności istnienia przy espresso doppio i ulubionych papierosach.#POMOC TECHNICZNA

PIOTR MIŁKOWSKI

Informatyk, programista, a elektronik hobbysta. Człowiek będący definicją zamiany kawy na kod pisany. Aktywny 20 godzin na dobę 7 dni w tygodniu. W walce z codziennością i wszechobecną głupotą lubię umilić sobie czas kawą. Nie zwykłą, a proces jej parzenia musi mieścić się w moich prywatnych, rygorystycznych normach biorąc pod uwagę moje czysto analityczne podejście do życia oraz właściwości fizyczne danych substancji.

@xeonbloomfield na Twitterze#WSPÓŁPRACA

Masz głowę pełną pomysłów? Interesujesz się współczesną kulturą lub intryguje Ciebie przemysł kawowy? Może chcesz informować nas o wydarzeniach, które odbywają się w Twojej okolicy? Skontaktuj się z nami przez naszą fejsbukową stronę. Napisz do nas wiadomość, a my przedstawimy Ci warunki współpracy. Dołącz do nas i publikuj na łamach Kulturalnych przy kawie.


#BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Polub naszą stronę na Facebooku, obserwuj nas na Twitterze i bądź na bieżąco z naszymi publikacjami na temat współczesnej i nie tylko współczesnej kultury oraz kawy.